Veteriner ilaç sanayinin her segmentinde kaliteli, kolay ulaşılabilir ve geniş yelpazede ürüne olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Veteriner tıbbi ürün seçeneklerinin tamamına yakınını üretebilen spesifik tesislerimizin sayısı ise henüz çok az.

Türkiye’de artık hayvancılığa hem sahip olduğu uluslararası standartlar hem de güncellenen mevzuatlara uygunluğu ile yeni çözümler üretecek kapsamlı bir tesis var artık; %100 yerli sermaye ile kurulan Arion İlaç.

Arionilac

Temelleri 2011 yılında atılmış olan Arion İlaç, Kasım 2013 itibariyle GMP koşullarına haiz olarak, yeni ve eksiksiz ekipmanları, yüksek kalitede standart laboratuarları ve deneyimli uzman kadrosu ile hayvan sağlığına yönelik, üretim tesisi ve laboratuarlarının kuruluşunu tamamlamıştır.

Steril Likit Enjektabl, Tablet ve Pomat, Krem, Jel üretimine yönelik olarak geniş kapsamda üretim gerçekleştirecek olan bir tesise verilen ilk GMP sertifikası; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilk kez  Arion İlaç’a Kasım 2013’de verilmiştir.

24.12.2011 tarhili 28152 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik ile Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyinin Veteriner Tıbbi Ürünler İçin İyi Üretim Uygulamaları Prensiplerine İlişkin Direktiflerine paralel olarak 2014 yılı sonuna kadar tamamlanması gereken ruhsat güncellemelerinin gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar Arion Laboratuarları tarafında yapılmaya başlanmış olup, iş ortaklarına bu konuda hizmet verilmeye başlanmıştır.

İyi Üretim Uygulamaları (GMP) doğrultusunda kabul gören aktif maddelerin kullanımı ile üretilen ürünlerin ilgili yönetmelikler doğrultusunda kabul edilmesi için gerekli olan validasyonlar ve stabilite çalışmaları Arion İlaç tarafından tam ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmekte ve sorumluluk kapsamı altında her türlü takip gerçekleştirilerek yüksek standart ve kaliteye sahip ürünler piyasaya sunulurken bu ürünler ile ilgili olarak bakanlığın zorunlu koştuğu gereklilikler yerine getirilektedir.

Arion İlaç, hayvan sağlığı alanında veteriner tıbbi ürünlerin üretilmesine yönelik ilgili yasal mevzuat ve zorunlulukları yerine getirmiş olup hayvan sağlığı ve dolayısıyla insan sağlığını güvence altına almayı böylece daha sağlıklı bir geleceğin temellerini atmayı hedefleyerek sektörde bir mihenk taşı olmayı arzu etmektedir.

Arion İlaç, Türkiye’de veteriner ilaç sektörünün gelmiş olduğu yüksek sektör standartlarını, çevreyle dost ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirdiğini yerli ve yabancı tüm sektör paydaşlarına bu alanda hizmet sunarak göstermeyi arzu etmektedir.

 

 

Arion-Veteriner-uretim
Arion-Ilac-Lab

ARİON İLAÇ San. ve Tic. A.Ş.
İTOSB (İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi) 12. Cadde No:8 34959 Tepeören, Tuzla, İstanbul
Telefon: +90 216 593 37 30 Faks: +90 216 593 37 31